Mogłoby się wydawać, że stosowanie leków ziołowych jest odpowiednie dla każdego. Nie jest to jednak prawda. Nie każdy rodzaj choroby jest podatny na takie leczenie, a także nie każdy może zażywać takie leki. Zioła i dyskopatia mogą iść w parze, ale przede wszystkim w momencie, gdy nie jest to działanie skierowane na wyleczenie tejże choroby, a na wspomaganie w momentach, gdy choroba jest bardziej nasilona.
Gdy dokucza nam chroniczne niespanie to pokusą może być zdanie się na zioła na bezsenność i pozostawienie całej sprawy teoretycznie rozwiązanej. W praktyce może się okazać, że bezsenność to tylko jeden z objawów występującego procesu chorobowego i jego zamaskowanie sprawi, że przestaniemy się w ogóle przejmować kwestią swojego zdrowia. Wyjdzie to dopiero w momencie, gdy nastąpi nagłe załamanie się zdrowia związane z istniejącą już i pełnoobjawowa choroba. Nie jest to ciekawe wyjście.
Dlatego też w momencie pojawienia się objawów możemy pozbyć się ich doraźnie, jednak głębsza diagnostyka w momencie, gdy są bardzo nietypowe jest jak najbardziej wskazana. Wiele osób zmaga się z problemem otyłości i nadwagi. Ponieważ otyłość jest stanem przewlekłym, może być konieczne kontynuowanie zmian nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej oraz innych zachowań przez lata – a nawet przez całe życie – w celu poprawy zdrowia i utrzymania prawidłowej wagi. Leki na odchudzanie nie są przeznaczone dla wszystkich z wysokim BMI. Niektóre osoby z nadwagą lub otyłością mogą stracić na wadze dzięki programowi zdrowego stylu życia, który pomaga im zmienić ich zachowania i poprawić nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną. Program stylu życia może również uwzględniać inne czynniki wpływające na przyrost masy ciała, takie jak wyzwalacze żywieniowe i niewystarczająca ilość snu. Leki nie zastępują aktywności fizycznej ani zdrowych nawyków żywieniowych jako sposobu na odchudzanie. Badania pokazują, że tabletki na odchudzanie/a> działają najlepiej w połączeniu z dietą i ćwiczeniami.